Lenoi Bilişim Logo

Hakkımızda

Faaliyetine 1998 yılında tamamen yerli sermaye ile başlayan ve elektronik otomasyona yönelik birçok projeye, donanım ve yazılım üreterek, ülkemize ve teknolojiye katkı sağlayan firmamız; 2012 yılında "Lenoi Bilişim İletişim ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi" unvanını almıştır.

Bu unvan ile bünyesinde bulundurduğu ve her biri konusunda uzman ekibiyle elektronik ve bilişim sektörlerine ürün ve hizmet üretmeye devam etmektedir. Tamamen kendi teknik kadrosuyla ve öz sermayesi ile geliştirdiği ve ürettiği bir çok ürünün marka tescil ve patentlerine sahip olan firmamız, araç ve filo yönetim sistemleri üreticisi olmanın yanı sıra, yerli Mobil DVR, NVR cihazları üretiminde ilk sırayı alarak öncülük etmiştir.

Firmamız ürettiği ürün ve hizmetler açısından sektöründe lider firmalar arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Başta PTT ve Türk Kızılay'ı gibi birçok devlet kurumuna, belediyelerine ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumsal firmalara, ürettiğimiz ürün ve hizmetlerle çalışmaya devam etmekteyiz.

Firma olarak üretimini yaptığımız her bir ürün için, en yeni teknoloji ve en kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyerek, üretim ve hizmet kalitemizi daima en üst kademeye taşımak misyonumuz olmuştur.

Kuruluşumzdan bu yana üretmiş olduğumuz ürünler hakkında, kronolojik sıralamasıyla bilgi alabilir ve bizler hakkında daha fazla fikir elde edinebilirsiniz.

AKC: Türkiye'nin İlk Akıllı Araç Kontrol Cihazı

AKC, ilk üretimini 2003 yılında yapmış olduğumuz, Türkiye'nin ilk akıllı araç kontrol cihazıdır. Sesli komut sistemiyle, aracınızın bütün özelliklerini uzaktan kontrol edebilidiğiniz, sesli komut sistemiyle, aracınızın kendisini, klimasını çalıştırabildiğiniz, alarm sistemini devreye alıp devreden çıkarabildiğiniz, yerleşik darbe sensörüyle aracınıza yapılan müdahalalerde araç dışına sesli uyarı verebilen ve gerekli durumlarda emniyet güçlerine ihbar verebilen bir sistemdir.

Lenoi Easy: İlk Araç Takip Cihazı

Lenoi Easy, 2003 yılında üretimine başladığımız ürünlerimizden bir diğeridir. Dönemin şartlarında kullanımı çok pahalı olan mobil internet yöntemine devrim niteliğinde alternatif sunan Lenoi Easy; fax-data protokolüyle çalışmaktadır. Mobil internet yerine fax-data protokolüyle kullanıcılarına araçlarının konum, hız, kontak vb. birçok bilgiyi sunan Lenoi Easy, 50 bin adet satış rakamı barajını geçen ilk ürünümüzdür. Ne mutludur ki, günümüzde bile hala kullanmaya devam eden müşterilerimiz bulunmaktadır.

Lenoi Easy PRO

Lenoi Easy PRO, selefi olan Easy'nin teknolojik tabanına sahip olan ve GSM protokolünü kullanarak çalışan ilk araç takip cihazımızdır. 2004 yılından itibaren üretimine başladığımız Easy PRO, bugün müşterilerimiz tarafından kullanılan modern Lenoi Cloud Hizmetleri'nin de başlangıcı olan sistemdir. Lenoi Cloud'un temelleri Easy PRO ile birlikte atılmış, yüksek kapasiteli yerli yazılım altyapısına sahip veri merkezi ilk defa 2004 yılında kurulmuş olup, bugüne dek teknoloji imkanlarından yararlanarak kesintisiz olarak gelişmiş ve şu anda da kesintisiz şekilde hizmet vermektedir.

Lenoi PRO-E Serisi

Lenoi PRO-E serisi, tamamen yenilenmiş bir donanım ve yazılımla üretilmiştir. Sektörümüzün gelişimiyle doğan ihtiyaçlara karşılık verebilmek, çeşitli iş alanlarına ihtiyacı olan çözümleri sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Ürün havuzumuzda, harici ünitelerle farklı farklı yetenekler kazanabilen ve müşterilerine bir ekosistem sunan ilk ürün serisidir. Üretimi 2005 yılında başlamış olup, bugün de devam etmektedir. Sürücü kimlik tanıma, yakıt sensörü, güvenli sürüş kontrolleri, CANBUS, ısı-nem sensörü vb. birçok ek ünite desteğiyle uzun yıllardır birçok alanda hizmet vermektedir.

Lenoi PRO-E serisinin bugünkü kullanıcıları arasında PTT A.Ş ve iştirakleri, Türk Kızılay'ı gibi birçok güzide kurum bulunmaktadır.

Lenoi Max

Lenoi Max ürün havuzumuza, antensiz olarak üretilen ilk araç takip cihazıdır. Genel kullanım amacı taşıyarak üretilmiş olan Lenoi Max, minimal yapısı ve sürekli güncellenen yazılım altyapısıyla bugün itibarıyla 250.000'i aşan satış rakamlarına ulaşmıştır. 2010 yılında başlayan AR-GE çalışmaları sonucunda piyasaya sürdüğümüz Lenoi Max, yüksek konum hassasiyeti, uzaktan araç durdurma, sürücü kimlik tanıma, acil durum butonu ve 3 adet harici GPIO desteğiyle bugün araç takip cihazı ihtiyacı olan müşteri kitlesinin %85'inin bütün taleplerini karşılayan bir üründür.

Lenoi MultiTrack

Lenoi Max'in halefi olan Lenoi MultiTrack araç takip cihazı, 2014 yılında başladığımız AR-GE çalışmalarının neticesinde ortaya çıkan antensiz ve minimalist yapıdaki ürünümüzdür. Lenoi Max'in bütün özelliklerini birebir olarak taşır. Buna ek olarak, elektronik devre tasarımı yenilenmiştir. Lenoi Max'in güçlü altyapısını daha da ileriye taşımak hedefiyle üretilmiştir.

Lenoi MDVR421 - Mobil DVR Kamera Kayıt Cihazı

AR-GE çalışmaları 2013 yılında tamamlanarak piyasaya sürülen ilk mobil dvr kamera kayıt cihazımızdır. 4 ve 8 kameralı iki farklı seçenekle üretilen, dahili 3G özellikli, yanmaz metal kasaya sahip, toplu taşıma araçları için özel üretilen bir üründür.

Üretimine 2016 yılına kadar devam etmiş olduğumuz bu ürün 10.000 adet'i aşan satış rakamlarına ulaşmıştır.

Lenoi Media Player - Araç İçi Yolcu Bilgilendirme ve Merkezi Reklam Yayın - Yönetim Sistemi

2015 yılında AR-GE çalışmalarını tamamladığımız Lenoi Media Player, toplu taşıma araçları için özel üretilmiştir. Anlık yazılı - görsel duyuru yayınlama sistemiyle araç içerisindeki yolcuların bilgilendirilmesi ve araç içinde konuma ve zamana göre özelleştirilmiş olan reklam medyalarının oynatılmasını sağlayan bir üründür. Lenoi MDVR421 serisi mobil DVR kamera kayıt cihazlarıyla birebir uyumlu ve entegre olarak çalışabilen bir üründür.

Günümüzde 11+ Büyükşehir Belediyesi'nde toplamda 6000'den fazla araçta aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Lenoi HX Serisi Mobil NVR Kamera Kayıt Cihazları

Lenoi HX Serisi, ürün havuzumuzun ilk mobil NVR kamera kayıt cihazları olma özelliğini taşımaktadır. 2016 yılında 4 farklı Devlet Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla hazırlanmış olan AİTM Şartnamesi'nin gereksinimlerini karşılamak amacıyla üretilmişlerdir.

Lenoi HX Serisi, HX10, HX11, HX12 olmak üzere üç farklı üründen oluşmaktadır. Sırasıyla 4, 8 ve 32 adete kadar kamera ile birlikte çalışan HX mobil NVR kayıt cihazları, yanmaz metal kasa, PoE'li ve PoE'siz özellikli dahili ethernet switch, 3G/4.5G ve daha birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

HX serisinin bir üyesi olan HX10, TSE ve T.C. Sanayi Bakanlığı'nın zorlu testlerinden başarıyla çıkan, Türkiye ve Avrupa'da EN50155 sertifikasını gerçek testlerle alan ilk mobil NVR kayıt cihazıdır.

Referanslarımız