Lenoi Bilişim Logo

Sıkça Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz

Bu sayfada, siz müşterilerimiz tarafından en çok sorulan soruları ve en çok merak ettiğiniz konuları cevaplandırdık. Ürünlerimiz ile ilgili bir satın alma kararı vermeden önce bu bilgilerden faydalanabilir ve içiniz rahat ederek bir sonuca varabilirsiniz.

Aşağıda listelenmiş olan soruların başlığına tıklayarak sizlere sunduğumuz cevaplara ulaşabilirsiniz.

Sözleşme süremiz 24 aydır. Bu süre boyunca, sizlerden ürün satın alma bedelinden farklı olarak herhangi bir ücret talep edilmez. Bütün kullanım haklarınız, 24 ay boyunca ücretsizdir.

Araç takip cihazlarının garantisi, sözleşme süresi gibi 24 aydır. Sözleşmesini uzatan müşterilerimize ait cihazlar ise, uzatılan süre boyunca aynı şekilde cihaz garantileri de uzatılmış olacaktır. Bu bağlamda garanti süresi boyunca dış etmenlerden kaynaklanmayan bütün sorunlar bilabedel teknik servisimiz tarafından onarılacaktır.

NOT: Firma personelimizin dışında yapılan ürün montaj hizmetleri garanti kapsamına dahil değildir.

Evet, kişisel olarak cihazlarımızı satın alabilir, kendi araçlarınızda kullanabilirsiniz.

Ürünlerimizi çağrı merkezimizi arayıp, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla satın alabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra, bizlere belirtmiş olduğunuz adrese ürünlerinizi ücretsiz olarak gönderiyoruz. Akabinde ürünleriniz sizlere ulaştığında, dilerseniz kendi anlaşmalı olduğunuz bir yetkili servise ya da anlaşmalı olduğumuz montaj hizmet noktalarına aracınız ve cihazınızla birlikte gidebilir ve ürünlerinizin montajını yaptırabilirsiniz.

Ürün montajınız yapıldıktan sonra, müşteri temsilciniz tarafından sizler adına açılmış olan kullanıcı hesabınızla uygulamalarımıza giriş yapabilir ve aracınızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

Hayır. Araç takip cihazlarımız, sadece 3 adet kablo ile aracınızın sigorta tablosundan gelen +12V, şase ve kontak uçlarına bağlanır. Bu bağlantı araçlarınızın beyniyle kesinlikle bağlantılı olmayan uçlardır. Dolayısıyla cihazlarımızın araçlarınızın beyniyle herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu sebeple cihazlarımız kesinlikle araçlarınızın beynine zarar vermezler.

Araç takip cihazlarımız, E-mark ve CE belgelerine sahiptir. Bu belgeler, cihazlarımızın motorlu taşıtlar aksamına uyumlu olduğunu ve herhangi bir sorun teşkil etmeden sorunsuz olarak çalışacağının belgesidir. Cihazlarımız, yetkin kişiler tarafından doğru şekilde monte edildiklerinde araç aksamınızda cihazlarımızdan kaynaklı herhangi bir sorun yaşamayacağınız 18 yıllık üretim serüvenimizde hiç sorun yaşamamış olma durumumuzla garanti altındadır.

Hayır. Araç takip cihazlarımız, sadece 37mAh güç tüketimi yapmaktadır. Bu bir TV kumandasının güç tüketimiyle eş değerdir. Bu bağlamda cihazlarımız, araçlarınızın aküsünü kesinlikle bitirmezler.

Ancak, aracınızın aküsü yeterince zayıflamış ise sadece araç takip cihazı değil, akünüzü şarj etmeden aracınızın teypini 1-2 dk. dahi kullansanız akünüz tamamen bitecektir. Bu da araç takip cihazlarımızla ilgili bir durum değildir.

Elbette, firmamız PTT, Türk Kızılayı ve daha birçok güzide kurum ve kuruluşumuzun teknik hizmet ve altyapı sağlayıcısıdır. Bu sebeple ülkemizin 81 ilinde montaj hizmet noktası bulundurmak zorunluluğuna sahiptir. Bütün müşterilerimiz, firmamızın montaj hizmet noktalarından faydalanabilmektedir.

Cihazlarımız, son derece minimal ölçülere sahiptir. Bu sebeple, araçlarınzın her yerinde kolaylıkla sığabilir ve saklanabilir durumdadır.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalar mevcuttur. Bunlardan ilki cihazı monte ettiğiniz noktanın cihazın çekim gücünü azaltacak ve şebeke bağlantısı kurmasını engelleyecek metal aksam yoğunluklu ve ya kafesleme yapacak aksamın olduğu yerler olmamalıdır. İkincisi ise cihazlarımızın, ışıklarını ya da logo tarafının kesinlikle gökyüzüne bakıyor olması gerekmektedir.

Bu önemli noktalara dikkat ederek cihazlarımızı, aracınızın uygun gördüğünüz her yerine monte ettirebilirsiniz.

Hayır, anlaşılmaz. Aracınızda cihaz olup olmadığının anlaşılabilmesinin tek yolu, aracınızda hummalı bir çalışma yapılmasıdır. ***yol gösterici olmaması adına detaylı bilgi vermiyoruz***

Elbette kullanabilirsiniz. Cihazlarımızın takıldığı araçtan başka bir araçta kullanılmasını engelleyecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Yapmanız gereken tek şey, cihazınızı sağlıklı bir şekilde aracınızdan sökülmesini sağlamak ve yeni aracınıza monte ettirmektir.

Yeni aracınızın plakasını da dilerseniz kendiniz sisteminize tanımlayabilir ya da müşteri temsilcilerimizden destek alarak tanımlatabilirsiniz.

Elbette. Araç takip sistemlerimiz bütün cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlarda kullanılabilir. Android telefonlarınız için bu bağlantıya tıklayarak android uygulamamızı indirebilirsiniz. iPhone ve iPad için ise bu bağlantıya tıklayarak iOS uygulamamızı indirebilirsiniz.

Hayır, sizler blokaj sistemini devreye aldığınızda aracınız hareketli ise cihazınız gönderdiğiniz komutu hafızasına alır ve aracınız ilk durduğu noktada blokaj sistemini devreye sokar. Sistemin bu şekilde çalışmasının sebebi, hareketli araçlarda olası direksiyon kilitlenmesinin önüne geçmek hem can hem de mal kaybının önlenmesini sağlamaktır.

Şifrenizi sistemlerimizin giriş ekranında bulunan şifremi unuttum bağlantısına tıklayıp, açılan forma gerekli bilgileri doldurarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu şekilde mail adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilir. Bu bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilir ve sisteme yeniden giriş yapabilirsiniz.

Bu bağlantıya tıklayarak şifre sıfırlama formuna ulaşabilirsiniz. Şifre sıfırlama formunu kullanabilmemiz için kullandığınız e-posta adresinizi sisteme kaydetmiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde şifre sıfırlama formu talebinize yanıt vermeyecektir.

Eğer e-posta adresinizi sisteme kaydetmediyseniz, müşteri temsilcilerimizden şifrenizin sıfırlanması konusunda yardım alabilirsiniz.

Referanslarımız